a n Stern Tours - Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Frankfurt, Münih, Köln, Berlin, Stuttgart ve Hamburg gibi tarihi şehirlere ev sahipliği yapan Almanya, tatil için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında bulunuyor. Ülke aynı zamanda çalışmak isteyenler tarafından sık sık göç alan ve eğitim için öğrencileri kucaklayan bir yer olma özelliği de taşıyor. Dolayısıyla pek çok kişi "Almanya vizesi nasıl alınır" sorusuna cevap arıyor. Schengen ülkeleri arasına giren Almanya'ya vize almadan önce ne amaçla gideceğiniz, ne kadar süre kalacağınız gibi detayları planlamanız gerekiyor. Aşağıdaki bilgilere göz atarak sorunsuz bir şekilde Almanya vizesi alabilir ve Almanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya vizesi alırken ne amaçla aldığınız, mal varlığınız ve çalışma durumunuz gibi detaylar, vize için gereken evrakların belirlenmesinde etkili bir rol oynuyor. Kişiden kişiye farklılık gösteren Schengen vizesi evrakları arasında mutlaka bulunması gerekenler ise aşağıda yer alıyor:

  • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan pasaport
  • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi
  • İki adet biometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize harcı
  • Vize başvuru formu
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları
  • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu
  • Ev tapusu, araç ruhsatı gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler
  • Hizmet bedeli

Vize başvurusu için gerekli olan bu ana evrakların yanı sıra; çalışanlar, iş verenler, öğrenciler, emekliler ve bazı meslek grupları için ek belgeler gerekebiliyor. Ayrıca turistik seyahatler, ticari seyahatler, aile ve akraba ziyaretleri, fuar seyahatleri ve diğer seyahat tipleri için de gereken evraklar farklılık gösterebiliyor. Seyahat gerekçenize göre Almanya vizesi için gerekli evraklar hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya'ya seyahat edecek kişilerin cevap aradığı diğer bir konu ise Almanya vizesi kaç günde çıkar sorusu. Ortalama olarak bir hafta 10 gün içerisinde çıkan Almanya vizesi, kimi zaman beklenenden erken, kimi zaman ise beklenenden geç çıkabiliyor. Dolayısıyla seyahat edeceğiniz tarihten en az iki hafta önce Almanya vize başvurusu yapmanız öneriliyor. Vize başvurusu yapmadan önce; Noel, 1 Mayıs Bayramı, Yeni Yıl ve Reformasyon Günü gibi Almanya'nın resmi tatil günlerini de hesaba katmanız gerekiyor.

Almanya Vize Ücreti Nedir?

Vize başvurusu aşamasıda ödemeniz gereken Almanya vize ücreti hakkında bilgi almak için Stern Tours ile iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ekibi ile Almanya vizesi işlemlerinizi sizler için gerçekleştiren Stern Tours, evrakları bir araya getirme yükünüzü üstlenerek, en kısa sürede Almanya vizesi alabilmenizi sağlıyor. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilir ve en kısa sürede Almanya vizesi sahibi olabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.