a n Stern Tours - Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Chicago, Miami, Boston ve New York City gibi milyonlarca farklı kültür ve eğlence sunan şehirlere ev sahipliği yapan Amerika; Özgürlük Heykeli, Empire State, Hollywood işareti, Golden Gate ve Beyaz Saray gibi global ikonları ve her tip seyahatsevere hitap eden destinasyonları ile birçok kişinin seyahat listelerinde başı çekiyor. Ancak Türkiye'den ABD'ye seyahat etmek isteyenler "Amerika vizesi nasıl alınır?" ya da "Amerika vizesi almak zor mu?" gibi sorulara yanıt bulmaya çalışıyor. Öncelikle Amerika seyahati yapmak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, pasaport kategorisi gözetmeksizin Amerika vizesi için başvuru yaparak işlemleri başlatması şart koşuluyor.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pek çok vize kategorisi sunan ABD'ye seyahat etme amacınız, planladığınız kalış süresi ve mesleki durumunuz, Amerika vizesi için gerekli evraklar üzerinde belirleyici oluyor. Amerika turistik vize için gereken temel evraklar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Seyahat dönüş tarihinden sonra minimum 6 ay daha geçerliliği olan, 10 yıldan eski olmayan ve vize işlemleri için iki boş sayfası olan pasaport,
 • Varsa eski pasaportlar,
 • Daha önce hiçbir vize işleminde kullanılmamış, son 6 ay içerisinde çekilmiş, 5x5 cm ölçülerine sahip ve en 600x600, en fazla 1200x1200 piksellik fotoğraf,
 • Amerika Konsolosluğu'nun resmi web sitesinden İngilizce olarak doldurulan DS-160 Amerika vizesi başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanının ön – arka fotokopisi,
 • Başvuru sahibi evli ise Evlilik Cüzdanı'nın fotokopisi,
 • Amerika Konsolosluğu'na ya da büyükelçiliğe hitaben yazılmış vize talebi dilekçesi,
 • Başvuru sahibinin mesleğine ilişkin belgeler,
 • Son 3 aylık banka hesap özeti,
 • Gidiş – dönüş uçak biletlerinin ve konaklama rezervasyonlarının çıktısı,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği vize için gereken evraklar arasında bulunuyor.

Türkiye'den yalnızca turistik amaçlı değil, eğitim görmek ya da çalışmak için giden pek çok ziyaretçiyi de ağırlayan Amerika; turistik vizeden ticari vizeye, transit vizeden öğrenci vizesine, kısa süreli çalışma vizesinden öğrenci değişim programı vizesine kadar sayısız vize kategorisi sunuyor. Her biri için gerekli olan vize evrakları ise değişiklik gösteriyor. Bulunduğunuz kategoriye göre gereken Amerika vizesi evrakları hakkında buradan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat edecek kişinin seyahat amacına uygun vize türünü seçerek, kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte Amerika vize başvurusu yapması gerekiyor. Başvurunun ardından bir araya getirilen evraklar Amerika Konsolosluğu tarafından kontrol ediliyor ve konsolosluk 14 yaşından büyük tüm başvuru sahiplerini mutlaka mülakata çağırıyor. Mülakatlar sırasında dijital parmak izi alınarak başvuru yapan kişi ile görüşme gerçekleştiriliyor ve eğer konsolosluk gerek duyarsa bir kez daha mülakata çağırabiliyor. Vizenin ne zaman sonuçlanacağı ise mülaat için konsolosluk tarafından belirlenen Amerika vizesi randevu gününe göre belirleniyor. Mülakat aşaması sona erdikten sonraki 3 iş günü içerisinde vizenin olumlu ya da olumsuz sonucu başvuru yapan kişye ulaşıyor.

Amerika Vize Ücreti Nedir?

ABD'ye turistik ziyarette bulunacak bireylerin başvuru yapmadan önce online olarak kredi kartıyla ya da herhangi bir Türk Ekonomi Bankası aracılığıyla Amerika Konsolosluğu'na Amerika vize ücreti ödemesi gerekiyor. Ödeme karşılığında alınan dekontun ise başvuru evrakları ile konsolosluğa teslim edilmesi şart koşuluyor. Vize danışmanlığı hizmeti sunan ve vize işlemlerinizi sizin yerinize gerçekleştirerek size zaman kazandıran Stern Tours'tan vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilir, profesyonel bir kadrodan destek alabilir ve Amerika vizesi için işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.