a n Stern Tours - Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Dünyanın en popüler seyahat noktalarından biri olan Avustralya, büyük bir sırt çantasıyla yola çıkıp, kamp ya da dalış gibi doğa aktiviteleri yapabileceğiniz eksantrik bir atmosfer sunuyor. Uluru'dan Outback'e, yağmur ormanlarından bakir beyaz kumlu sahillere ve tabii ki Great Barrier Reef'e kadar inanılmaz doğal güzelliklerle dolu olan Avustralya; insan elinden çıkma Sidney Limanı Köprüsü ve Opera Binası gibi ikonik yapıları ve Melbourne'un kafe kültürü ile insana Avrupa'da hissettiriyor. Seyahat tarzınız ne olursa olsun sizi memnun edecek pek çok opsiyon sunan ülkeye Türkiye'den gidecek olanların Avustralya turist vizesi alması gerekiyor. Avustralya seyahatinden önce almanız gereken vize hakkında bilgi edinerek, doğanın mucizesi olan bu üleye sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Diğer ülkelerden farklı olarak, pasaport üzerine işlenmeyen Avustralya vizesi, elektronik bir vize olma özelliği taşıyor. Ayrıca Türkiye'den Avustralya'ya seyahat edecek bireylerin vize işlemleri, Ankara'da bulunan Avustralya Konsolosluğu'nda işleme alınıyor; ancak başvuru sahibinin konsolosluğa bizzat gitmesi şart koşulmuyor. Başvuru sahibinin vize için öncelikle parmak izi vermesi gerekiyor, ardından ise vize danışmanlığı firmaları aracılığı ile vize işlemlerini başlatabiliyor. Avustralya vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Seyahat planı hakkında bilgi veren başvuru dilekçesi,
 • Kredi karı ile ödemesi yapılan vize ücretini makbuzu,
 • Başvuru sahibinin sicil kaydı ve tercümesi,
 • Başvuru sahibinin vukuatlı nüfus kayıt örneği ve tercümesi,
 • Pasaportta daha önce işleme alınmış vizelerin renkli fotokopisi,
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğraf,
 • Avustralya vize başvuru formu,
 • Minimum 1 yıl geçerlliği olan pasaport,
 • Pasaportta yer alan resimli sayfaların renkli fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin ya da sponsorunun maddi durumunu gösteren belgeler,
 • Seyahat masraflarının karşılanacağına dair banka dökümü çıktısı,
 • Otel rezervasyonu ve gidiş – dönüş uçak bileti çıktıları temel nitelik taşıyan vize için gerekli evraklar arasında bulunuyor.

Avustralya turist vizesi için gerekli olan bu ana evrakların yanı sıra; akraba ve arkadaş ziyaretleri, ticari seyahatler ve öğrenci vizesi için farklı ve ek evraklar gerebiliyor. Bulunduğunuz kategoriye göre gereken evraklar hakkında buradan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanması, genellikle 3 – 10 iş günü sürüyor. Ancak Noel ve Paskalya gibi Avustralya Konsolosluğu'nun resmi tatil günlerinde ve sömestre dönemi, resmi bayramlar ve seyahatlerin yoğunlaştığı dönemlerde vizenin sonuçlanma süresi uzayabiliyor. Turist vizesi dışında, Avustralya öğrenci vizesi ise yaklaşık 4 hafta içerisinde neticeye varıyor. Tüm bunları hesaba katarak, seyahat tarihlerinizden önce başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Avustralya Vize Ücreti Nedir?

Avustralya vizesi; turistik, ticari ve akraba ziyaretleri için minimum 3 aylık veriliyor ve bu vize türü ile öğrenci vizesi için Avustralya vize ücreti farklılık gösteriyor. Bulunduğunuz kategoriye göre ödeyeceğiniz ücretler hakkında bilgi alabileceğiniz Stern Tours'tan aynı zamanda Avustraya vize işlemleri için destek alabilir ve emek ya da zaman kaybetmeden, eksiksiz bir şekilde evraklarınızı bir araya getirterek Avustralya vizenizi alabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.