a n Stern Tours - B. Arap Emirlikleri - Dubai Vizesi

B. Arap Emirlikleri - Dubai Vizesi

B. Arap Emirlikleri - Dubai Vizesi

Son 40 yılda küçük bir Körfez ticaret merkezinden metamorfoze olmuş, dünyanın en büyüleyici ve fütüristik destinasyonlarından biri haline gelen Dubai, görkemli yaşamı sayesinde pek çok kişide merak uyandırıyor. Türkiye'den Dubai'ye seyahat etmek için ise Dubai vizesi almak gerekiyor. 21. yüzyılın en çok ziyaretçi ağırlayan ülkesine gitmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahat tarihlerinden önce Birleşik Arap Emirlikleri'ne vize başvurusu yapması şart koşuluyor.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai'ye hangi amaçla seyahat edileceği ve planlanan kalış süresi, Dubai vize evrakları üzerinde belirleyici bir rol oynuyor. 1 ay kalışlı ziyaretten 90 gün kalışlı ziyarete, tek girişli kısa süreli ziyaretten kısa süreli çok girişli ziyarete ve uzun dönem çok girişli ziyarete kadar pek çok kategori bulunuyor. Dubai vizesi için gereken evraklar bir araya getirildikten sonra, belgelerin renkli olarak taratılması ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin e-vize sistemine yüklenmesi gerekiyor; çünkü Birleşik Arap Emirlikleri yalnızca online başvuruları kabul ediyor. Bulunduğunuz kategoriyi belirledikten sonra, vize için gereken temel ve ek belgeleri bir araya getirebilir, ardından online Dubai vizesi başvurusu yaparak Dubai seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Önlü – arkalı ve renkli taratılmış nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • 10 yıldan eski olmayan, hasar görmemiş ve kimlik bilgilerinin olduğu sayfa dahil olmak üzere renkli olarak taratılmış pasaport fotokopisi,
  • Bir adet güncel vesikalık fotoğraf,
  • Vize için ödenen tutarın belirtildiği banka dekontu,
  • Emirates gidiş – dönüş uçak biletlerinin çıktısı,
  • Dubai online başvuru formu, vize için gerekli evrakların temel olanlarıdır.

Ülkeyi ziyaret amacı ve kalış süresinin yanı sıra; başvuru sahibinin öğrenci, çalışan, iş veren ve emekli kategorilerinden hangisinde yer aldığı da ek evrakları belirliyor. Kategorinize göre gereken evraklara buradan detaylı olarak göz atabilirsiniz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuruları online olarak kabul eden ve bir e-vize sistemi sunan Dubai vize işlemleri en kolay gerçekleştirilen ülkelerden biri olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularını çok kısa bir sürede sonuçlandırıyor. Ancak Cuma ve cumartesi günlerinin Birleşik Arap Emirlikleri için tatil olduğunu unutmamalı ve resmi tatillri hesaba katarak Dubai vize başvurusu yapmalısınız. Başvurunuzu kısa sürede değerlendiren konsolosluk, genellikle 72 saat içerisinde vize durumunu neticelendiriyor ve seyahat etmeyi düşündüğünüz tarihlerden en fazla 1 ay önce başvuruları kabul ediyor.

Dubai Vize Ücreti Nedir?

Türk vatandaşlarının ve Türkiye'de oturum izni olan yabancı pasaport sahiplerinin Dubai vize ücreti ödemesi gerekiyor. Ayrıca bu ücretler e-vize sistemine online olarak yatırılabiliyor. Bir vize danışmanlığı merkezi görevi gören Stern Tours'tan vize ücretlerini öğrenebilir ve vize işlemleri için destek alabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilir ve Dubai online vize işlemlerinizi başlatarak kısa sürede vizenizi çıkartabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.