a n Stern Tours - Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Köklü tarihi, kumsalları ve gece hayatıyla Avrupa ve Türk kültürü arasında açılan bir kapı görevi gören Bulgaristan; büyüleyici Karadeniz sahilleri, pitoresk orman manzaraları ve Orta Çağ kentleri ile muhteşem bir kültürü ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan vizesi alarak gidebileceği kuzey komşusu Bulgaristan, Türkiye'ye yakın konumlanması nedeniyle de ülkemizden pek çok turist ağırlıyor. Bulgaristan vizesi nasıl alınır, vize ücretleri ne kadar ve vize kaç günde çıkar gibi sorulara yanıt bularak sorunsuz bir şekilde vizenizi çıkarabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan Konsolosluğu'nca belirlenen ve değişiklik gösterebilen Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar hakkında konsolosluktan ya da Stern Tours'dan bilgi alabilirsiniz. Vize için gereken temel evraklar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Seyahat dönüş tarihlerinden sonra minimum 6 ay daha geçerliliği bulunan, 10 yıldan eski olmayan ve en az boş 2 sayfası bulunan pasaport,
  • Pasaportta kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaların fotokopisi,
  • Eski vizelerin işlendiği sayfaların fotokopisi,
  • Bulgaristan vize başvuru formu,
  • Seyahat nedenini açıklayan vize başvuru dilekçesi,
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş iki adet bşyometrk fotoğraf,
  • Tam vukuatlı nüfus kağıt örneği,
  • Seyahat planınızı destekleyen banka hesap cüzdanı ve mesleki belgeler,
  • Seyahat süresinden daha uzun bir süreyi kapsayan seyahat sağlık sigortası,
  • Otel rezervasyonu ve havayolu ile seyahat edilecekse gidiş – dönüş uçak biletlerinin çıktısı Bulgaristan vize evrakları arasında bulunuyor.

Temel olan ve konsolosluğun talep ettiği sıralama ile sunulması gereken bu evrakların yanı sıra; ticari vize, akraba ziyareti vizesi ve öğrenci vizesi gibi kategoriler için ek evraklar talep edilebiliyor. Öğrenci, emekli, çalışan, şirket sahibi ve ev hanımı gibi mesleki kategorilerde de değişikli gösteren evraklar hakkında, bulunduğunuz kategoriye göre daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yaklaşık 10 – 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılan Bulgaristan vize başvurusu; seyahatin arttığı yoğun dönemlerde, Bulgaristan'ın ve Türkiye'nin resmi tatillerinde daha geç sonuçlanabiliyor. Dolayısıyla resmi tatilleri, yoğun dönemleri ve bayramları hesaba katarak Bulgaristan vize işlemleri için harekete geçmek gerekiyor. Diğer yandan başvuru sahibinin gümrük geçişinde sorun yaşamaması açısından Bulgaristan vizesi için gereken sağlık sigortası, otel rezervasyonu ve uçak bileti çıktıları gibi belgelerin birer kopyasını da yanında bulundurması öneriliyor.

Bulgaristan Vize Ücreti Nedir?

Bulgaristan Başkonsolosluğu ve büyükelçilik tarafından belirlenen Bulgaristan vize ücreti, başvuru sahibinin planladığı seyahat tarihlerine göre belirleniyor. Dolayısıyla önce Bulgaristan'a gidiş – dönüş tarihlerini belirlemeniz ve bunu konsolosluğa bildirmeniz gerekiyor. Seyahat sürenize göre karşılaşacağınız Bulgaristan vize fiyatları hakkında bilgi almak ve profesyonel bir kadro yardımıyla vize işlemlerinizi başlatmak için aşağıdaki formu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.