a n Stern Tours - Çin Vizesi

Çin Vizesi

Çin Vizesi

Bir zıtlıklar ülkesi olan Çin; gelişmekte olan Pekin, Şangay ve Hong Kong gibi modern şehirlerin yanı sıra, ülkenin batı kesiminde son derece kırsal ve gelişmemiş bölgeler de sunuyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan dünya arasında sıkışmış bir ülke olan Çin'in hızlı değişimi dünyanın dört bir yanından meraklı insanları etkiliyor. Türkiye'den Çin'e gitmeyi planlayan seyahat severler ise "Çin vizesi nasıl alınır?" sorusuna cevap arıyor. Ancak 15 Şubat 2016 tarihi itibariyle bireysel olarak yapılan Çin turistik vize başvuruları kabul edilmemekle birlikte; grup başvuruları, ticari vize başvuruları, öğrenci vizesi başvuruları ve akraba ziyareti Çin vizesi başvuruları kabul ediliyor.

Çin Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çin'e yapılacak turistik ziyaretler için yalnızca grup başvurularını kabul eden Çin Halk Cumhuriyeti'ne en az 5 kişiden oluşan gruplar halinde vize alınabiliyor. Pasaporta vize işlenmiyor, yalnızca gümrük giriş ve çıkışlarında grup liderine nüsha veriliyor. Grup halinde alınacak Çin vizesi için gerekli belgeler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Başvurulacak tarihten sonra en az 6 altı ay geçerliliği ve iki boş sayfası olan çipli pasaport,
  • İki adet biyometrik fotoğraf,
  • Adli sicil kaydı,
  • Çin vizesi başvuru formu,
  • Önlü – arkalı çekilmiş renkli nüfus cüzdanı fotokopisi, vize için gerekli belgeler arasında bulunuyor.

Tura katılacak olan bireylerin sağlaması gereken bu temel evrakların yanında, Çin vizesi için gerekli ek evraklar ise acente tarafından sağlanıyor. Siz de yalnızca grup halinde turistik vize alınabilen Çin'e kolaya seyahat etmek ve ticari Çin vizesi başta olmak üzere diğer Çin vizesi türlerine sahip olmak için Stern Tours'dan destek alabilirsiniz. Ayrıca çalışan, şirket sahibi, öğrenci, emekli ve ev hanımı gibi farklı kategoriler için gereken ek belgelere de buradan daha detaylı göz atabilirsiniz.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilen Çin vize işlemleri, turistik grup başvurularında, grubun diğer üyelerinin evraklarını teslim etme süresine göre değişiklik gösteriyor. Genellikle bir hafta ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanan Çin vizesi ne kadar sürede çıkar diye merak ediyorsanız; hangi kategoride bulunduğunuza, seyahat amacınıza ve seyahat tarihlerinize göre belirlenen vize çıkış süreci hakkında Stern Tours'dan bilgi alabilirsiniz.

Çin Vize Ücreti Nedir?

Çin vizesi ücreti, tıpkı Çin vizesinin sonuçlanma süreci gibi; seyahat amacınıza, Çin'de kalmayı planladığınız süreye, mesleğinize ve yaşınıza göre değişiklik gösteriyor. Vize için ödeyeceğiniz ücret hakkında bilgilenmek için, Çin vizesi yetkili acenta görevi gören Stern Tours'dan bilgi edinebilirsiniz. Çin vizesi için gerekli evraklar, vize ücretleri, vize çıkış süreci ve çok daha fazlası hakkında bilgilenmek; ayrıca Stern Tours'un profesyonel ekibi sayesinde kısa sürede vize sahibi olmak için aşağıdaki formu doldurarak Stern Torus ile iletişime geçebilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.