a n Stern Tours - Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Muhteşem sahil şeridi, vadileri, gastronomik zenginliği, plajları ve ikonik Eiffel Kulesi ile ünlü olan Fransa, Avrupa seyahati gerçekleştirecek olanların ilk beş destinasyonu arasına bulunuyor. Bu ülkede hayatın tadını çıkarmak için Seine Nehri kıyısında bir piknik yapabilir, Fransız kırsalında vakit geçirebilir ya da Michelin yıldızlı restoranlarda damak şöleni yapabilirsiniz! Ancak öncesinde elbette bir Fransa vizesi edinmeniz şart. Schengen Bölgesi'ne üye ülkelerden biri olan Fransa'ya Schengen vizesi ile giriş yapmak mümkün oluyor. Seyahat planınız ve tarihleriniz hazırsa, Fransa Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi edinerek sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine Fransa vize başvurusu yapmadan önce, Schengen vizesi evraklarını hazırlamanız gerekiyor. Ticari vize, turistik vize, ziyaretçi vizesi gibi vize türlerine göre gereken evraklar farklılık gösteriyor. Turistik amaçlı yapılacak gezilerde Fransa vizesi için gereken evraklar ise temel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan, 10 seneyi geçmemiş ve hasar görmemiş pasaport,
  • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi,
  • İki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Vize harcı,
  • Vize başvuru formu,
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları,
  • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu,
  • Hizmet bedeli,
  • Ev tapusu, araç ruhsatı gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler vize için gerekli evraklar arasında yer alıyor.

Başvuru merkezine teslim edeceğiniz bu temel evrakların yanı sıra; çalışan, emekli, şirket sahibi, öğrenci ve ev hanımlarınan talep edilen farklı ya da ek belgeler de bulunuyor. Bulunduğunuz kategoriye göre belirlenen evraklar hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilir ve eksiksiz bir şeilde bir araya getirerek Schengen vizesi sahibi olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize işlemleri için gereken belgeleri bir araya getirdikten sonra Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine en geç 15 gün kala başvuru yapmanız gerekiyor; çünkü konsolosluk direkt olarak başvuru kabul etmiyor. Ortalama 3 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanan Fransa turistik vize işlemleri konusunda, profesyonel kadrosu ile vize işlemlerinizi sizin yerinize üstelenen Stern Tours'dan destek alabilir ve güvenilir bir şekilde Fransa vizesine kavuşabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti Nedir?

Üç aydan önce vize başvurusu kabul etmeyen Fransa Konsolosluğu'nun yetkilendirdiği vize merkezlerine, seyahat tarihlerinizden en geç 15 gün önce vize başvurusu yapmanız şart koşuluyor. Fransa vize ücreti ise vize harcı ve randevu ücretini kapsıyor. Vize ücretleri ve girdiğiniz kategoriye göre gerekli olan evraklar konusunda daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, profesyonel kadrosu ile vize işlemleri yükünüzü üstlenen Stern Tours sayesinde sorunsuz bir şekilde Fransa vizesi edinebilir ve seyahat edebilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.