a n Stern Tours - Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Gelenekselliği ve modernliği bir arada sunan Hollanda; sanatsal başyapıtları, yel değirmenleri, laleleri, çığır açan mimarileri ve olağanüstü gece hayatı ile dikkat çekiyor. Amsterdam, Rotterdam ve Lahey gibi şehirleri ile ziyaretçilerine farklı kültürler ve bambaşka deneyimler vadeden Hollanda, Türkiye'den de pek çok ziyaretçi ağırlıyor. Rotasında Hollanda bulunan pek çok kişi ise Hollanda vizesi nasıl alınır? sorusuna yanıt arıyor. Schengen Bölgesi'ne üye ülkelerden biri olan Hollanda'ya seyahat edecek olan bordo pasaportlu bireylerin ülkeye giriş yapabilmesi için Hollanda Konsolosluğu'ndan Hollanda vize başvurusu yapması gerekiyor. Siz de gönüllerde taht kuran bu ülkeye sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek için aşağıda yer alan süreçleri takip edebilir ya da Stern Tours'tan destek alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gerek turistik vize gerek ticari vize gerek aile ziyareti vizesi gerekse transit vize Schengen vizesi kategorisinde değerlendiriliyor. Dolayısıyla Hollanda vizesi için gerekli evraklar, tüm Schengen ülkeleri ile aynı gereklilikleri kapsıyor. Maksimum 90 günlük ziyaretleri kapsana kısa süreli Hollanda vizesi ile 90 günden fazla ziyaret süresini ifade eden uzun süreli Hollanda vizesi alacakların farklı yollar izlemesi gerekiyor. Schengen vizesi için gereken temel evraklar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi,
  • İki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Vize harcı,
  • Vize başvuru formu,
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları,
  • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu,
  • Hizmet bedeli,
  • Ev tapusu, araç ruhsatı gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler vize için gerekli evraklar arasında yer alıyor.

Çalışanlar, emekliler, şirket sahipleri, öğrenciler, reşit olmayanlar ve yabancı uyruklular için bu evraklar temel olsa da, diğer ek evraklar farklılık gösteriyor. Dahil olduğunuz gruba ve seyahat amacınıza göre belirlenen evraklar hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize için gerekli evrakların tümünü tamamladıktan sonra Hollanda Konsolosluğu, Büyükelçiliği, Vize Danışma Merkezleri ya da seyahat aentelerine başvuru yapmak şart koşuluyor. 90 günden fazla seyahat edecek olan bireyler Hollanda Konsolosluğu'ndan direkt olarak işlem yapabilirken, 90 günden az seyahat edecek olanlar yalnızca Vize Başvuru Merkezileri'ne müracaat edebiliyor. Hollanda vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabı ise Hollanda Konsolosluğu'ndan geçiyor. Evraklar eksiksiz olarak teslim edildiği ve başvuru yapan kişi ile ek görüşme talep edilmediği müddetçe Hollanda vizesi bir hafta ila 15 gün içerisinde sonuçlanıyor. Ancak Yılbaşı, Noel ve Paskalya gibi iki ülkeyi temsil eden resmi tatilleri de vize başvurusu yaparken dikkate almak gerekiyor.

Hollanda Vize Ücreti Nedir?

Dönemsel olarak güncellenebilen Hollanda vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup ek hizmetlere ve seyahat amacına göre de değişkenlik gösteriyor. Güncel vize ücretleri hakkında bilgi alabileceğiniz Stern Tours, aynı zamanda sizin adınıza Hollanda vize işlemleri gerçekleştirerek hem emeğinize hem de zamanınıza değer katıyor. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilir; Hollanda vize ücretleri, vize için gerekli belgeler, detaylar hakkında bilgi alabilir ve vize işlemlerinizi profesyonel bir kadro ile hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.