a n Stern Tours - İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

Tarihi, cazibesi ve dünyaca ünlü publarıyla Londra'ya, Beatles'ın doğum yeri olan Liverpool'a, Bath ve Oxford gibi kültürel şehirlere ev sahipliği yapan İngiltere, en popüler turistik yerlerden biri olmaya devam ediyor. Türkiye'den hem turistik gezi hem de öğrenim için pek çok ziyaretçi ağırlayan ülkeye gitmeyi planlayanlar İngiltire vizesi nasıl alınır? sorusuna cevap arıyor. Schengen Bölgesi'ne üye olmaması nedeniyle vize alım aşamasında daha farklı bir yol izlenen İngiltere seyahat planlarınız arasında yer alıyorsa, İngiltere vizesi hakkında bilgi edinerek en kısa sürede seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Schengen ülkeleri arasında bulunmayan İngiltere turist vizesi almak isteyenler için temel birkaç belge istiyor. Türkiye'den İngiltere'ye kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olan bireylerin İngiltere Genel Ziyaretçi Vize işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Ayrıca genellikle vize belgelerinin tercümesi ile verilmesi talep ediliyor. İngiltere vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Seyahatin bitiş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği ve iki boş sayfası olan pasaport,
  • Eğer varsa eski pasaport,
  • Başvuru formunun çıktısı,
  • Uçak biletlerinin ve orel rezervasyonunun çıktısı,
  • Vize ücreti için ödenen tutarın dekontu,
  • Randevu bildiriminin çıktısı,
  • İki adet biyometrik fotoğraf,
  • Varsa tapu, araba ruhsatı, hisse senedi gibi finansal durumunuzu destekleyen belgeler,
  • İngiltere'de yaşayan bir tanıdığınız varsa, onun tarafından yazılmış bir davetiye mektubu, gerekli olan İngiltere vize evrakları arasında yer alıyor.

Vize için gereken bu temel evrakların yanı sıra; işveren, çalışan, emekli, öğrenci ve ev hanımlarından farklı ya da ek evraklar istenebiliyor. Bulunduğunuz kategoriye göre toparlamanız greken belgeler hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilir ve İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi için vize başvuru merkezine başvurduktan sonraki süreyi takip eden 21 iş günü içerisinde İngiltere vize işlemleri yapılarak nihayetlendirilebiliyor. Ancak merkezdeki yoğunluğa ve teslim edilen belgelerin eksik olup olmayışına göre bu süre uzayabiliyor. Dolayısıyla seyahat tarihlerinizden en az bir ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız öneriliyor. Schengen Bölgesi kapsamında yer almayan İngiltere'ye kolay ve hızlı bir şekilde vize almak için Stern Tours'tan destek alabilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti Nedir?

Evraklar ve vize alırken izlenmesi gereken yol bakımından Schengen vizesinden farklı olan İngiltere vize ücreti konusunda da farklılık gösteriyor. Sabit olmayan ücretler, alacağınız vizenin geçerlilik süresine göre değişiyor. 6 aylıktan 2 yıllığa, 5 yıllıktan 10 yıllığa, dört farklı seçenek sunan İngiltere vizesi için ödeyeceğiniz ücretler hakkında bilgi edinmek ve vize işlemlerinizi profesyonel bir kadro ile yerine getirmek için, bir vize danışmanlık merkezi görevi gören Stern Tours ile yola çıkabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan formu doldurabilir ve en kısa sürede İngiltere vizesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.