a n Stern Tours - İspanya Vizesi

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi

Dünyaca ünlü fiesta kültürü, leziz mutfağı, sanata olan düşkünlüğü, eşsiz mimarileri ve eğlence hayatı ile İspanya, hem seyahat listelerinde bir klişe hem de hayallerin zorlandığı bir ülke olma özelliği taşıyor. Birçok bölgesel benzersizliğe ve çeşitliliğe sahip olan İspanya, aynı zamanda ilginç ve dinamik oluşuyla da sayısız turist ağırlıyor. Misafirperverliği ve tutkulu yaşamı ile öne çıkan ülkenin "yavaşça hareket et, eğlen, iyi yemek ye ve rahatla" mottosu bile İspanya'yı ziyaret etmeniz için fazlasıyla geçerli! Eğer siz de İspanyol perspektifini deneyimlemek için sabırsızlanıyorsanız, İspanya vizesi hakkındaki bu detaylar sorunsuz bir yolculuk gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Schengen Bölgesi'ne üye ülkeler arasında bulunan İspanya Schengen vizesi alarak gidilebilecek destinasyonlar arasında bulunuyor. Schengen ülkelerine yapılacak turistik seyahatler için toparlanacak evraklar ise İspanya için de geçerli sayılıyor. İspanya vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi,
  • İki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Vize harcı,
  • Vize başvuru formu,
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları,
  • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu,
  • Hizmet bedeli,
  • Ev tapusu, araç ruhsatı gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler vize için gerekli evraklar arasında yer alıyor.

Yukarıda yer alan temel evrakların yanı sıra; ticari vize, aile ziyareti vizesi, transit vize, çalışma vizesi ve öğrenci vizesi gibi seyahat amaçlarına göre Schengen vizesi için gereken evraklar farklılık gösterebiliyor. Diğer yandan çalışma durumunuz da belgeler üzerinde belirleyici bir rol oynuyor. Siz de seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre toparlamanız gereken evraklar hakkında daha detaylı bilgiye buradan 0ulaşabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize için gerekli belgeleri toparladıktan sonra, İspanya Konsolosluğu'ndan ya da büyükelçilikten başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunun ardından başlatılan İspanya vize işlemleri, genellikle 15 ya da 30 iş günü içerisinde nihayete eriyor. Vizenin kaç günde çıkacağı ve sonuçlar, evrakların eksiksiz olup olmamasına göre de değişebiliyor. İspanya turistik vize ve diğer vizeler için gereken evrakları eksiksiz olarak bir araya getirmek için Stern Tours'dan destek alabilirsiniz. Vize belgelerinizi sizin için toparlayıp gerekli yerlere başvurunuzu yapan Stern Tours sayesinde, hızlı bir şekilde vizenizi de alabilirsiniz.

İspanya Vize Ücreti Nedir?

İspanya vize başvurusu için seyahat tarihinizden yaklaşık 2 ay önce harekete geçmeniz gerekiyor. Çünkü konsolosluk tarafından incelenen vize evraklarınızda eksiklik olması durumunda ek evraklar istenebiliyor ve vizenin sonuçlanması 60 günü bulabiliyor. Vize başvurusu yaparken ödeyeceğiniz İspanya vize ücreti ve gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi Stern Tours aracılığı ile gerçekleştirmek için aşağıda yer alan formu doldurabilir ve kısa sürede İspanya vizesi almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.