a n Stern Tours - İsviçre Vizesi

İsviçre Vizesi

İsviçre Vizesi

Soluk kesen dağ manzaraları ile pitoresk bir görüntü sunan İsviçre, Avrupa'nın en çekici ülkelerinden biri olarak nitelendiriliyor. Almanya, Avusturya, Fransa ve İtalya arasında konumlanan İsviçre'nin gelenekselliği ile buluşturduğu modern tarzı, ziyaretçileri cezbeden unsurlar arasında bulunuyor. Türkiye'den ülkeye seyahat edecek olan pek çok kişi "İsviçre vizesi almak zor mu?" endişesi ile karşı karşıya kalıyor. Ancak kaygılanmaya gerek yok; Schengen Bölgesi'ne üye ükelerden biri olan İsviçre'ye vize almak ve seyahat etmek sanıldığı kadar zor değil. Siz de seyahat planlarınıza İsviçre'yi eklediyseniz, İsviçre vizesi hakkında bilgi edinerek sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

2008 yılından itibaren Schengen ülkesi olmaya hak kazanan İsviçre vize evrakları bakımından tüm Schengen ülkeleri ile aynı evrakları talep ediyor. Temel evrakların yanı sıra; seyahat amacınıza, çalışma durumunuza ve mesleki durumunuza göre ek evraklar talep ediliyor. Turistik İsviçre vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi,
  • İki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Vize harcı,
  • Vize başvuru formu,
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları,
  • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu,
  • Hizmet bedeli,
  • Ev tapusu, araç ruhsatı gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler vize için gerekli evraklar arasında yer alıyor.

Temel evrakların yanı sıra, alacağınız vize türüne göre İsviçre vizesi için gereken ek evraklar hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize için gereken tüm belgeleri toparladıktan sonra İsviçre Konsolosluğu'na İsviçre vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Konsolosluk tarafından incelenen belgeler genellikle bir hafta içerisinde değerlendirilip nihayete eriyor. Eğer evraklarınız eksiksiz ise ve başka bir sorun çıkmadıysa vizeniz öngörülen süre içerisinde çıkıyor; fakat kimi zaman bu süre evraklara ya da konsolosluğa bağlı olarak değişebiliyor. İsviçre vize işlemleri için destek alabileceğiniz Stern Tours, bu süreyi en verimli ve hızlı bir şekilde yöneterek işinizi kolaylaştırıyor. Evrak toparlama ve vize başvurusu yapma yükünü üstünüzden alan Stern Tours'tan destek alabilirsiniz.

İsviçre Vize Ücreti Nedir?

İsviçre seyahatinizin içeriği ve süresi İsviçre vize ücreti üzerinde belirleyici bir rol oynuyor. Profesyonel kadrosu ve takip sistemi ile vize işlemlerinizi sizin için üstlenen Stern Tours ile işbirliği yaparak hem hızlı ve pratik bir şekilde İsviçre vizesi alabilir hem de tek ödeme ile tüm işlemlerinizin hallolmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan formu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilir ve alabileceğiniz hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.