a n Stern Tours - İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

Dünyanın en büyük sanat, mimarlık ve gastronomi eserlerine ev sahipliği yapan İtalya, ilham veren doğal güzellikleri ve kültürel bir mirası kucaklıyor. Roma İmparatorluğu'nun merkez üssü ve Rönesans'ın doğum yeri olan bu Avrupa ülkesi, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Türkiye'den de sayısız insanın kültürel ve tarihi değerlerle tanışmak için gittiği İtalya Schengen vizesi alarak gidilebilen ülkeler arasında bulunuyor. Vize başvurusu yaparken her ülkede olduğu gibi, İtalya için de farklı süreçler izleniyor. Bir Schengen ülkesi olan İtalya'ya vize olmadan önce hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinden nereye başvurmanız gerektiğine kadar tüm sürece hakim olarak kolayca İtalya vizesi alabilir, romantizmin merkezine doğru yolculuğa çıkabilirsiniz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Schengen vizesi almadan önce mutlaka en az 3 ay geçerliliği olan pasaportunuzu hazır etmeniz gerekiyor. Ardından İtalya vize işlemleri için harekete geçebilir ve evrakları bir araya getirerek başvuru yapabilirsiniz. Her ülkenin vizesi için gereken evraklar farklılık gösterse de, hangi amaçla seyahat edecek olursanız olun, Schengen ülkeleri için toparlanması gereken temel birkaç evrak bulunuyor. İtalya vizesi için gereken evraklar arasından temel olanlarını ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi,
  • İki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Vize harcı,
  • Vize başvuru formu,
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları,
  • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu,
  • Hizmet bedeli,
  • Ev tapusu, araç ruhsatı gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler vize için gerekli evraklar arasında yer alıyor.

Bu temel evraklar dışında, çalışma durumunuz ve seyahat amacınız da gerekli olan diğer ek evrakların belirlenmesinde büyük bir rol oynuyor. Öğrenciler, işverenler, çalışanlar ya da meslek sahibi olmayanların toparlaması gereken evraklar farklılık gösterdiği gibi; turistik, iş seyahati ya da öğrenim amaçlı seyahat edecek kişilerin de İtalya vize evrakları değişebiliyor. Çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre Schengen vizesi için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vizesi için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra, sıra randevu alıp başvuru yapmaya geliyor. İtalya vize başvurusu ise aracı kurum olarak bilinen Idata'dan yapılıyor. İdata randevusu aldıktan sonra vize için bir araya getirdiğiniz belgeleri eksiksiz olarak randevu gününde kuruma teslim etmeniz gerekiyor. İtalya konsolosluğu yerine işlemleri gerçekleştiren kurum, bu işlemler için başvuru aşamasında vize ücreti ve koordinasyon ücreti talep ediyor. Belgeleri ve talep edilen ücreti teslim ettikten sonraki süreyi takip eden 10 - 15 gün içerisinde ise İtalya vizesi başvuru sonuçları belli oluyor. Ancak vize sonuçlarının belli olması resmi tatillere ve diğer durumlara göre değişkenlik gösterebiliyor.

İtalya Vize Ücreti Nedir?

Her yıl değişebilen İtalya vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Stern Tours ile iletişime geçebilir ve İtalya vizesi başvuru işlemlerini Stern Tours aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Profesyonel kadrosu ile İtalya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza yerine getiren Stern Tours, hem işlemler için vakit ayıramadığınız durumlarda devreye girerek size zaman kazandırıyor hem de vizenin daha hızlı sonuçlanmasına zemin hazırlıyor. Dilerseniz aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Stern Tours ile iletişime geçebilir ve en kısa sürede İtalya vizesi sahibi olabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.