a n Stern Tours - Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Dost canlısı insanları, dağ ve yağmur ormanları ile eşsiz manzaralar sunan doğası, doğu kıyısındaki sahilleri ve güzel şehirleri ile öne çıkan Kanada, farklı bir kültüre tanık olmak isteyenlerin seyahat listesinde yer alıyor. Kanada'ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Kanada vizesi alması gerekiyor. Vize başvuru işlemleri için randevu sistemi bulunmayan Kanada Konsolosluğu, yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile Kanada turist vizesi başvurusu yapabilmenize olanak tanıyor.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada'ya seyahat edecek bireylerin Kanada vize evrakları konusunda hassas olmaları ve eksiksiz olarak konsolosluğa teslim etmeleri gerekiyor. Aksi takdirde Kanada Konsolosluğu, başvuruyu kabul etmeme hakkını saklı tutuyor. Kanada vizesi için gerekli evraklar temel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Başvuracağınız tarihten itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve son 10 yılda çıkarılmış, en az iki boş sayfası bulunan pasaport,
 • Pasaporta önceden işlenmiş olan vizelerin renkli fotokopisi,
 • Kanada Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden Fransızca ya da İngilizce dilleri ile doldurulmuş vize başvuru formu ve aile bilgi formunun birer çıktısı,
 • Vize harcı makbuzu,
 • İki adet, son 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • Tam vukuatlı nüfus örneği,
 • Önlü ve arkalı olarak çekilmiş nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Otel rezervasyonu ve gidiş – önüş uak biletlerinin çıktısı,
 • Kanada Konsolosluğu'na hitaben Fransızca ya da İngilizce diliyle yazılmış bir vize talep dilekçesi,
 • Mesleğe ilişkin belgeler,
 • Başvuru sahibinin ya da sponsorunun banka dökümü çıktısı,
 • Seyahat planını destekleyen maddi gelir evrakları Kanada vize başvurusu yaparken tamamlamanız gereken evraklar arasında bulunuyor.

Yukarıda yer alan temel Kanada turistik vize evraklarının yanı sıra; öğrenci vizesi, ticari, vize, göçmenlik vizesi, akraba ziyareti vizesi, çalışan vizesi, işveren vizesi ve ev hanımı vizesi gibi kategoriler için ek evraklar talep ediliyor. Bulunduğunuz kategoriye göre bir araya getirmeniz gereken evraklar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Diğer ülkelere göre farklı bir sürecin izlendiği Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar diye merak ediyorsanız, daha önce Kanada'ya giriş – çıkış yapmış ya da Amerika vizesi almış olmanızın bu süreci etkilediğini bilmeniz gerekiyor. Eğer bu şartlar sağlandıysa Kanada vizesi yaklaşık 5 – 7 iş günü içerisinde sonuçlanabilirken; ülkeyi ilk defa ziyaret edecekler 10 – 15 iş günü içerisinde sonuç alabiliyor. Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu bireylerin vize işlemlerinin sonuçlanması ise 0 – 45 iş gününü bulabiliyor. Vize evrakları konusunda katı kuralları bulunan Kanada Konsolosluğu'na eksik ya da yanlış belgeler sunmak ise Kanada vizesi red nedenleri arasında bulunuyor. Bu konuları hesaba katarak başvuru yapabilir ve sorunsuz bir şekilde vizenizi teslim alabilirsiniz.

Kanada Vize Ücreti Nedir?

Başvuru yapmadan önce ödenmesi gereken Kanada vizesi ücreti, Kanada Doları üzerinden fiyatlandırılıyor. Ödenecek ücretler hakkında Stern Tours'dan daha detaylı bilgi edinebilir ve dilerseniz Kanada vize işlemleri için de destek alabilirsiniz. Sizler için vize evraklarını bir araya getirme ve başvurma işlemlerini sonuçlanana kadar sürdürme görevini üstelenen Stern Tours ile aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilir, Kanada vizesini sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.