a n Stern Tours - Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya; tarihi şehirlerden pastoral kırsal alanlara, sanatsal zenginliklerden destansı tren yolculuklarına ve nefes kesen gece hayatına kadar bir tatilden beklediğiniz birçok ayrıntıyı bir arada sunuyor. Pek çok seyahat severin radarında yer alan ülkeye Türkiye'den gidecek olanlar "Rusya vizesi kalktı mı?" sorusuna cevap arıyor. 2016 yılından itibaren Türkiye'den vizesiz seyahat edilemeyen Rusya'ya diplomatik pasaport sahiplerinin dışında kalan; hizmet, umuma mahsus ve hususi pasaport sahiplerinin Rusya vizesi alması şart koşuluyor.

Rusya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye'den uzun bir süre vizesiz seyahat edilebilen, ancak 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren vize koşulu koyan ülkeye Rusya vizesi nasıl alınır diye merak ediyorsanız, gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olarak seyahatinizi gerçeleştirebilirsiniz. Turistik bir seyahat düzenleyecekseniz, temel Rusya vizesi belgelerine sahip olmanız yeterli görülüyor. Rusya vizesi için gerekli evraklar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Minimum 6 ay geçerliliğ olan pasaport,
  • Önlü – arkalı kimlik fotokopisi,
  • İki adet biyometrik fotoğraf,
  • Rusya vize başvuru formu vize için gerekli evraklar arasında bulunuyor.

Temel evraklar dışında, Rusya'ya seyahat etme amacınız ve kalış süreniz, Rusya Konsolosluğu'nun ek evraklar istemesine neden olabiliyor. Seyahat amacınıza ve bulunduğunuz vize kategorisine göre bir araya getirmeniz gereken vize evrakları hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Eksiksiz bir şekilde tamamlanan Rusya vize işlemleri sonucunda Rusya Konsolosluğu 4 ila 10 iş günü içerisinde başvuruyu değerlendirerek sonuçlandırıyor. Ancak konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde ya da ek evrak talep etmeleri sonucunda işlemler daha uzun sürebiliyor. Dolayısıyla seyahat tarihlerinize minimum 15 gün kala Rusya vize başvurusu yapmanız öneriliyor. Dilerseniz başvuru işlemleri için vize danışmanlığı hizmeti veren ve belgelerinizi sizler adına bir araya getirerek başvurunuzu tamamlayan Stern Tours'dan Rusya vizesi için destek alabilirsiniz.

Rusya Vize Ücreti Nedir?

Başvurulan vize türüne, ülkeye yapılan giriş sayısına, vize işlem süresine ve başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişkenlik gösteren Rusya vize ücreti; başvuru ücreti, servis ücreti ve hizmet bedelini kapsıyor. Dönemsel olarak da değişebilen vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve Rusya vizesi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilmek için dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve Stern Tours ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.