a n Stern Tours - Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Sosyal ve sıcakkanlı halkı, enfes mutfağı, tertemiz plajları, mavi - beyaz rengine bürünmüş adaları ve eğlence odaklı yaşamıyla Yunanistan, adeta Türk kültürünün Yunan esintileriyle yorumlanmış halini sunuyor. Hem kültürel hem de coğrafik olarak ülkemize yakın olan Yunanistan, yılın her mevsimi Türkiye'den ziyaretçi akınına uğruyor. Komşu ülke olmasına rağmen Türkiye'den Yunanistan vizesi alarak ülkeye giriş yapılabiliyor. Selanik, Atina, Dedeağaç, Kavala, İskeçe gibi kentleri ve Midilli, Samos, Mikonos gibi adaları ile hemen yanı başımızda keşfedilmeyi bekleyen Yunanistan Schengen vizesi ile gidilebilen ülkeler arasında bulunuyor.

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yolculuk için planladığınız tarihten en fazla üç ay önce başvuru yapabileceğiniz Yunanistan vizesi için gerekli evraklar, genel Schengen vizesi evraklarından oluşuyor. Yakın olması sebebiyle uçak yolculuğunun yanı sıra; gemi, otobüs ve araba yolculuğu ile de gidilebilen Yunanistan vize evrakları konusunda ulaşım şekline göre değişkenlik gösterebiliyor. Yunanistan seyahati yapacak olan kişilerden istenen ana evraklar ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Vize almayı düşündüğünüz tarihten sonra minimum 3 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Pasaportta işlem gören sayfaların birer fotokopisi,
 • Fon kısmı beyaz iki adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Vize harcı,
 • Yunanistan vizesi başvuru formu,
 • Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları,
 • Son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu,
 • Hizmet bedeli,
 • Araç ile seyahat edilecekse araç sahibinin ruhsatı ya da araç sahibinden vekaletname, araç ruhsatı, ehliyet ve yeşil sigorta,
 • Ev tapusu gibi mal varlığını gösteren diğer belgeler vize için gerekli evraklar arasında yer alıyor.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize için gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından online randevu almak, ardından ise Yunanistan Konsolosluğu veyahut vize başvuru merkezine başvuruda bulunmak gerekiyor. Daha önce alınmış bir Schengen vizesi yoksa, başvuru sahibinin işlemleri bizzat gerçekleştirmesi gerekirken; önceden alınmış bir Schengen vizesi var ise turizm ve seyahat acenteleri gibi aracı kurumlar aracılığıyla Yunanistan vize başvurusu yapılabiliyor. Vize evraklarının eksiksiz olarak verilmesi ve başvuru yapılmasının ardından 5 – 15 iş günü içerisinde başvuru işlemi sonuçlanıyor. Yaz aylarında Yunanistan'a artan talep nedeniyle vize başvuru merkezleri hayli kalabalık olabiliyor, dolayısıyla başvuru işlemini seyahat tarihinize bir ay kala gerçekleştirmeniz öneriliyor.

Yunanistan Vize Ücreti Nedir?

Konsolosluk harç bedeli ve koordinasyon bedellerinin de dahil olduğu Yunanistan vize ücreti dönemsel olarak değişebiliyor. Yunanistan vizesi ücretleri, gerekli olan evraklar ve daha birçok konuda danışabileceğiniz Stern Tours, profesyonel kadrosu ile sizin adınıza Yunanistan vize başvurusu yaparak, sizi bu zorlu süreçten kurtarıyor. Yunanistan turist vizesi, ticari vize ve transit vize gibi pek çok alanda hizmet alabileceğiniz Stern Tours ile aşağıdaki iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilir; hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir şekilde vize işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Verdiğiniz telefon numarasından en kısa süre içerisinde aranacaksınız.